Suursaadik Kristjan Prikk avas aukonsulite esindused Dallases ja Houstonis

9. septembril avati piduliku tseremooniaga Eesti esimene aukonsuli esindus Ameerika Ühendriikides Dallases ning 10. septembril taasavati aukonsuli esindus Houstonis. Esindused avas Eesti Vabariigi suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk, avatseremoonial osalesid peakonsul New Yorgis Kairi Künka ja peakonsul San Franciscos Ann Hänni. Lisaks olid kaasatud EASi ekspordinõunik USAs James York ja USA turul tegutsevate Eesti ettevõtjate esindajad.

Aukonsulid on meie välisteenistuse partnerid ning olulised käepikendused Eesti kodanike kaitsmiseks, ettevõtete huvide edendamiseks ja kultuuri tutvustamiseks välismaal.

Eesti aukonsul Dallases on USA ettevõtja James R. Wikert, kelle teenindada on Texase osariik. Esindus asub aadressil 4444 Belfort Dr, Dallas TX 75205, USA.

Eesti aukonsul Houstonis on Eesti juurtega USA ettevõtja Dr. Eric Maidla. Esindus asub aadressil 3318 Spring Trail Dr, Sugar Land, TX 77479, USA.

Eesti Vabariigil on Ameerika Ühendriikides 13 aukonsulit, kes mängivad olulist rolli Eesti huvide esindamisel riigis. Aukonsulid on asukohariigis lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevad isikud, kelle tööülesannete seas on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal. Samuti aitavad aukonsulid edendada majandus- ja kultuurisuhteid.

Suursaadik Kristjan Prikk koos aukonsulite Dr. Eric Maidla ja James R. Wikertiga.

Aukonsuli esinduse avamine Houstonis: Kairi Künka, Dr. Eric Maidla, Kristjan Prikk.

Aukonsuli esinduse avamine Dallases: Kairi Künka, James R. Wikert, Kristjan Prikk.