Riigikogu valimised 2023: peakonsulaadis New Yogis saab valimistel hääle anda 20. ja 21. veebruaril

5. märtsil 2023 toimuvad Eestis Riigikogu valimised. Välisriigis asuv Eesti kodanik saab veel hääletada elektrooniliselt või välisesinduses kohapeal. Püsivalt välisriigis elav Eesti kodanik saab valimistel osaleda vaid siis, kui ta on kantud valijate nimekirja ja talle on määratud valimisringkond (valimisringkonna määramise kohta lugege täpsemalt Välisministeeriumi veebilehel olevast meelespeast). 

Eesti peakonsulaadis New Yorgis saab hääletada kahel päeval: 20. ja 21. veebruaril, mõlemal päeval saab hääle anda kell 9-17. Hääletama tulles võtke palun kaasa oma Eesti isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart). Kui teie Eesti iskut tõendav dokument on kehtetu, siis võtke lisaks kehtetule Eesti dokumendile kaasa ka mõni teine isikut tõendav kehtiv dokument (USA pass, USAs väljastatud juhiliuba vms).

Elektrooniline hääletamine toimub veebilehel www.valimised.ee ööpäevaringselt Eesti aja järgi ajavahemikus 27. veebruar 2023 kell 9 kuni 4. märts 2023 kell 20 (USA idaranniku aja järgi ajavahemikus 27. veebruar 2023 kell 2 öösel kuni 4. märts 2023 kell 13).

Rohkem teavet valimiste kohta saab Välisministeeriumi kodulehelt ja veebilehelt valimised.ee.