Lõimeleer kutsub suvelaagrisse

MTÜ Lõimeleer ootab kõiki vanu ja uusi Lõimeleeri sõpru taas eesti keele ja kultuurikümblusele lustlikus laagrivormis. Registreerimine  tänavusse Lõimeleeri laagirsse on avatud ning kuni aprilli lõpuni saab registreeruda soodishinnaga.

Eelmisel aastal keskendus Lõimeleer eestlaste vanadele pulmakommetele, sel aastal toimub laager teemal “Sööme end eestlaseks!”

Lõimeleer on suvelaager, mis lõimib väliseesti noori ja peresid, tagasipöördujaid ning Eestiga seotud mitmekultuurilisi inimesi Eestiga. Laagris saab suhelda eakaaslastega, õppida rahvapärast pilli-laulu-tantsu-mängu, käia suitsusaunas, sõita hobuse ja paadiga, mängida veesõda ja palju muud.  Koolitunni stiilis õppimist ei toimu. Töökeel on küll eesti keel, kuid vajadusel oleme tegevusi selgitanud üle ka inglise keeles ja nii oleme alati hästi hakkama saanud. Seitsme tegevusaasta jooksul on meie laagrites osalenud lapsi väga paljdudest riikdiest, salhulgas ka USAst ja Kanadast, rääkiamta naabritest ja Eestist endast. Väga paljud lapsed tulevad aasta-aastalt uuesti, et kohtuda vanade tuttavate laste ja kasvatajatega.

Tihtipeale sooviksid laagrimelust osa võtta ja eesti keelt harjutada ka lapsevanemad, samuti väiksemad lapsed, kellele ööd võõras kohas võivad tunduda liiga hirmutavad. Selliseks puhuks on Perelõimeleer, kus päeval lapsed seiklevad teiste laagrinoortega, õhtul poevad emme-issi kaissu puhkama.

Noorte endi soovil toimub 2023. aastal laager veidi pikemana, kümnepäevasena: 19.-28. juuli (esialgse ajakava leiab siit). Vahetusi on seekord vaid üks, nii et kes tahab kindlalt laagrisse pääseda, peaks registreeruma varakult.

Rohkema teabe saamiseks ja registreerumiseks külastage palun Lõimeleeri kodulehte:  või saatke e-kiri aadressile [email protected].

Jätku leiba!