Kaheksas e-valitsemise konverents toimub Tallinnas 10. kuni 12. maini

e-Governance Conference (e-valitsemise konverents) “Resilient and Seamless Governance” (Vastupidav ja õmblusteta e-riik) keskendub digiriigi toimepidevusele sõdade ja kriiside ajal ning tutvustab avaliku sektori digiteenuste tulevikku. Konverents toimub 10.-12.05.2022 Tallinnas ja veebis aadressil egovconference.ee.

Konverentsi peaesinejaks on Eesti president Alar Karis, lisaks astuvad üles Future Life Institute president Max Tegmark, autor ja kasutajakogemuse konsultant Vitaly Friedman, Oxfordi ülikooli teadur Paul Timmers, Poola valitsuse digisaadik Justyna Romanowska, Smart Africa peadirektor Lacina Koné ja teised.

Eesti, Ühendkuningriigi ja teiste riikide digiliidrid jagavad teavet uuematest avalike teenuste pakkumisega seotud lahendusest. Eestit kui teenäitajat ja digiteenuste arendamise inspireerijat esindavad digiarengu asekantsler Luukas Krisjtan Ilves ja digiriigi andmete valdkonna juht Ott Velsberg, samuti võtab aruteludest osa endine digiriigi asekantsler Siim Sikkut.

Täpsemat teavet konverentsi teemade ja esinejate, samuti osalemise kohta leiate konverentsi kodulehelt egovconference.ee.

e-Governance Conference on välisriikide e-riigi arendajatele suunatud üritus, mida korraldavad e-riigi akadeemia (eGA) ja välisministeerium koostöös ITLi, Tallinna linna ja rahvusvaheliste rahastajatega. Tänavu toimub konverents 8. korda. Eelmisel aastal võõrsustas konverents 50 esinejat ja 1200 osalejat 140 riigist.