Euroopa džässmuusikuid tutvustava sarja avaõhtul New Yorgis astub üles Eesti basskitarrist Mai Leisz

30. mail alustab New Yorgi džässiklubi Blue Note Euroopa džässmuusikuid tutvustava kontserdisarja ning kohe esimesel õhtul kell 22:30 astub üles Eesti basskitarrist Mai Leisz.

Mai Leisz on Saaremaal sündinud, Rootsi Kuninglikus Muusikakolledžis õppinud ja viimased kuus aastat USAs Lõuna-Kalifornias tegutsev Eesti basskitarrist, helilooja ja produtsent. Alates 2015. aastast on ta esinenud ja salvestanud koos kaks korda Rock’n’Rolli kuulsuste kotta valitud David Crosbyga, aga teinud koostööd ka selliste muusikutega nagu Jackson Browne, Karla Bonoff, Michael McDonald, Bill Frisell, Charles Lloyd, Gregg Bissonette, Jim Keltner ja teised.

Plaadistanud on Mai Leisz peamiselt oma Rootsis tegutseva džassrokki (jazz-fusion) viljeleva ansambliga MaiGroup, kellega on tal ilmunud kolm albumit: „Luv“ (2013), „You“ (2015) ja “Metamorphosis” (2019). Alates 2020. aastast on Mai avaldanud oma loomingut ka koos Michael Landau, Greg Leiszi and Gary Novakiga.

Mai Leiszi kontsert toimub sarjas European Sounds at Blue Note Jazz fest NYC ning selle toimumist toetab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium. Pileteid kontserdile saab soetada siit.