Eesti antropoloog ja filmilooja Terje Toomistu külastab New Yorki

Mai kolmandal nädalavahetusel külastab New Yorki Eesti antropoloog ja filmilooja Terje Toomistu, kes näitab 22. mail New Yorgi Eesti majas oma dokumentaalfilmi „Põlvkond piiri taga” ning osaleb 21. mail toimuval Ideede ööl.

21. mail toimuval Ideede ööl (Night of Ideas 2022) osaleb teiste nimekate kultuuritegelaste seas ka Eesti antropoloog ja filmilooja Terje Toomistu, kes võtab osa kahest Ideede öö üritusel: bussireisina lavastatud vestlusringil ning lühiloenguga Eesti hipidest nõukogude ajal. Rohkem teavet Ideede öö kohta saab sündmuse kodulehelt.

22. mail kell 15 linastub New Yorgi Eesti majas Terje Toomistu dokumentaalfilm „Põlvkond piiri taga.“ Film on neist noortest, kes erinevatel põhjustel on Eestist lahkunud, eelkõige keskendub film põlvkonnale, kes astus ellu pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga ning kes otsustasid minna välismaale tööle, õppima või niisama maailma avasama. Aastaid hiljem pole tagasipöördumine Eestisse enam aga nii lihtne, selle põhjuseks võivad olla siis tekkinud tööalased või isiklikud suhted, paremad elutingimused või muud isiklikud põhjused ning inimesed leiavad uusi mugavustsoone ning viise, kuidas neist jälle välja astuda. Filmis asutvad üles värvikate elusaatustega eestlased maailma eri paigust, kes ausalt ja avatult jagavad oma isiklikke lugusid, mõtteid ja tundeid seoses rände, kuuluvuse ja juurtega.

Filmilinastusele järgneb ühine kohvilaud filmi autoriga. Sündmus on tasuta, osalemissoovist palub peakonsulaat hiljemalt 16. maiks teada anda siin.